Načítám Akce

« All Akce

  • akce již proběhla.

JAZZINEC AUTUMN PARTY VOL. I – Aga Derlak Trio (Polsko)

06/10/2017 od 19:00

 AGA DERLAK TRIO (Polsko)

Nejlepší mladá jazzová pianistka zahájí podzimní část Jazzince
I přes svůj nízký věk má teprve 23-tiletá Polka Aga Derlak všechny předpoklady stát se světovou hvězdou. Na absolutním vrcholu, na špičce současného jazzu se pohybuje mnoho žen, ale jen velmi málo tak moc talentovaných klavíristů jako je Agnieszka Derlak. Tato multiinstrumentalistka (vedle piana skvěůle hraje i na flétnu)  neustále zpřesňuje svou vlastní hudební identitu a činí tak s velkou zralosti a sebevědomím.  Ona je tou dosud chybějící spojnicí mezi tradicí a nejnovějšími jazzovými trendy a směry, a to nejen v Polsku. V roce 2016 Polská společnost hudebního průmyslu udělila triu „Fryderyka“ – nejdůležitější a nejprestižnější ocenění v Polsku – v kategorii „nejlepší jazzový debut“.  
Soubor hraje především autorské skladby, jazzové standardy ve vlastních aranžích a částečně i volnou improvizaci. Navazuje na polskou jazzovou školu (minimálně ve skvělé technice všech členů), ale zároveň hledá svoji vlastní hudební cestu. Trio tvoří hudebníci, kteří vystudovali jazz na  vysokých školách ve Varšavě a Katovicích. Soubor  má za sebou velké úspěchy na jazzových soutěžích v Gdyni 2014, Krakově ( 2013 a 2015) a Praze (Czech Jazz Contest 2015) a velmi příznivě hodnocené debutové CD First Thought .
„…poznávacím znamením tria Agy Derlak jsou delikátní aranžmá, neuvěřitelná lehkost soundu & jednoznačný jazzový drápek, kterým umí chytit do spárů publikum. Zde je třeba vyzvednout především pianistku Agu, jež svým úchvatným uměním hry, v souhře se svými spoluhráči, dokáže učarovat celému sálu.“ novinářka Adriana Slowik, Krakow
Hlavními inspiračními zdroji pianistky a samotného tria jsou: Gerald Clayton,Michal Tokaj a Brad Mehldau.

 

Podrobnosti

Datum:
06/10/2017
Čas:
19:00
Rubriky Akce:
,

Místo konání

Koncertní síň Bohuslava Martinů
Úpická 520
Trutnov, 54101 Česká republika
+ Google Mapa