Načítám Akce

« All Akce

  • akce již proběhla.

JAZZINEC AUTUMN PARTY VOL. III -Uriel Herman– solo piano (Izrael)

30/11/2017 od 19:00

Svobodná hudba Uriela Hermana

Uriel Herman se představil na loňském Jazzinci se svým kvartetem a tento koncert patří mezi ty nezapomenutelné. Posluchač měl intenzivní pocit, že jejich hudba netryská jen z nástrojů, ale především ze srdcí a duší muzikantů. Jak známo, Uriel absolvoval v Kostarice iniciační šamanský open mind obřad, když pobýval u tamních Indiánů. Trval celou noc a po této zkušenosti zkomponoval jakousi jazzovou rapsodii „White Night“…
Absolvoval studia klasické hudby a klavíru na Jeruzalémské hudební akademii. „Klasická hudba a klasické hraní jsou stále velmi blízké mému srdci,“ vyjádřil se pianista, „ale co mi chybělo, byla svoboda, svoboda uvolnit se, opustit pevně stanovenou formu, svoboda improvizace, sebevyjádření. Hudba je umění času. Děje se v čase. Musí se proto měnit a být dynamická.“ Proto na svém klavíru re-interpretuje písně rockových skupin Nirvana a Radiohead. Ovšem základem jeho repertoáru jsou autorské skladby. Vyznačují se harmonickými kontrasty, střemhlavými tóny, kontrapunktem a současně chytlavými a lyrickými melodiemi, jež v posluchači příjemně rezonují.
Jako sólový klavírista se zpočátku věnoval recitálům klasické hudby, v Trutnově se ale představí jako vyzrálý jazzový improvizátor. Je věru nač se těšit.

Předprodej vstupenek od 9. října na recepci SCT Uffo, v Infocentru na Krakonošově náměstí nebo přes internet.

Podrobnosti

Datum:
30/11/2017
Čas:
19:00
Rubriky Akce:
,

Místo konání

Koncertní síň Bohuslava Martinů
Úpická 520
Trutnov, 54101 Česká republika