Načítám Akce

« All Akce

Luboš Soukup Quartet feat Lionel Loueke (CZ/DE/DK/USA)

8. února od 19:00

Úvodní koncert ukáže to, čím je Jazzinec výjimečný – neustálým spojováním českých muzikantů se světovou scénou. Letos však nepůjde jen o doprovodnou kapelu našich instrumentalistů vedle legendy, nyní jedna z největších autorit bude hrát hudbu českého autora, který přiveze svůj vlastní mezinárodní projekt.
Jak se stane, že jeden z neoriginálnějších a nejžádanějších kytaristů světa Lionel Loueke (Američan původem z afrického Beninu) vymění Harbie Hancocka, Stinga, Santanu nebo Chicka Coreu za mladíka z Čech? A to jen na jediný večer na trutnovském Jazzinci? Zde je jejich příběh: Mladý saxofonista a skladatel Luboš Soukup, výjimečný talent na české jazzové scéně, reprezentuje českou hudbu již několik let v Dánsku, kde studoval, kde nyní žije a pracuje a kde též v letošním roce obdržel prestižní ocenění „Objev roku”, udělované Dánskou hudební společností (Dansk Musiker Forbund). Na Jazzinci jej známe především z česko-polského kvinteta Inner Spaces (album Light Year obdrželo cenu Anděl za jazzové album roku 2012), z progresivního big-bandu Concept Art Orchestra (album The Prague Six obdrželo cenu Anděl za jazzové album roku 2015), hlavně ale z kapely Points.
V Dánsku Soukup vystupuje (vedle kapely MAdHAs) především se svým vlastním kvartetem, založeným v roce 2012, které spolu s ním aktuálně tvoří německý pianista Christian Pabst, dánský bubeník Morten Hæsum a nový člen, dánský kontrabasista Morten Haxhlom. S vynikajícím beninským kytaristou Lionelem Louekem se Soukup potkal na jazzové dílně pro profesionální hudebníky ve Vallekilde a ve spolupráci pokračovali na turné Soukupova kvarteta v roce 2017, na němž Loueke vystupoval jako speciální host a které vyústilo ve spolupráci v dánském studiu The Village při pořizování nahrávek pro album ZEMĚ.
Soukupovy skladby přinášejí ve spojení s prvotřídní hrou kapely a živočišnou energií Lionela Louekeho výjimečný hudební zážitek. Trutnov je poctěn, neboť to bude zřejmě jediný zimní koncert, kvůli kterému Lionel Loueke přiletí z USA.

Info o předprodeji: zde

Podrobnosti

Datum:
8. února
Čas:
19:00
Rubriky Akce:
,

Místo konání

Společenské centrum UFFO
Náměstí Republiky 999
Trutnov, 54101